Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Cholesterol


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  

powrót

Olej lniany a cholesterol

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26

Czyli mi pomoże na krążenie, a mojej współlokatorce na układ trawienny :) Super! :)

TomaszT




Skąd: Dębina
Dołączył: 19.11.2014
Posty: 10


Witam was,

Bardzi ciekawy wątek został tutaj rozpoczęty. Od jakiegoś czasu interesuje się olejem lnianym i szukam dobrego dostawcy takiego oleju, bo już wiem, że musi być dobry.

Co chciałem teraz dodać to nikt zupełnie jeszcze nie napisał, że istnieje dieta oparta niemal w całości o siemię lniane a szczególnie olej lniany. Jest to dieta Dr. Budwig. Nie jestem jeszcze za dobry w tym temacie, ale wiem, że Pani Budwig ma sukcesy w leczeniu nowotworów za pomocą swojej diety. Książki są niestety głównie w językach obcych, a zwłaszcza w niemieckim. Po polsku tylko jedna i powierzchowna bardzo.

Polecam się zainteresować, główne danie to jest pasta z oleju lnianego połączonego twarożkiem i mlekiem lub jogurtem. Mozliwe do wprowadzenia jako urozmaicenie normalnej diety, a połączenie ma dawać jeszcze więcej pozytywnych korzyści. Wiele informacji ta pani dostarcza o samych omega-3 i ich działaniu na zdrowie.

 O Dr. Johanna Budwig

"Pracowała naukowo jako główny specjalista-konsultant z tytułem doktora fizyki w Instytucie Badań Tłuszczu BAGKF w Münster (Bundesanstalt für Fettforschung). Zajmowała się tam działaniem tłuszczów utwardzonych i zdenaturowanych na zdrowie ludzi. Kilkukrotnie była nominowana do Nagrody Nobla za swe odkrycia w badaniach nad tłuszczami[1]. Uważała, iż duże znaczenie w powstawaniu nowotworów mają braki kwasy omega-3 w organiźmie[2]."


Keira




Dołączyła: 08.09.2014
Posty: 6


Olej lniany stanowi doskonałe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W trakcie odchudzania zazwyczaj rezygnujemy ze spożywania tłuszczów, które są kaloryczne, ale konieczne do utrzymania zdrowia. także jest zdrowy i wspomaga odchudzanie.


kasska123




Dołączyła: 30.03.2015
Posty: 5


Zdecydowanie olej lniany to świetna sprawa, ja włączyłam go do swojej diety i nie żałuję. Jest bardzo zdrowy, więc polecam każdemu :)
Profesjonalne usługi tłumaczeniowe - http://www.netlinguist.pl

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A znacie jakieś sposoby, aby zabić jego posmak? Mi on nie przypadł do gustu i wyczuwam go w każdej potrawie.
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Niestety nie zabijesz go :) bo nie jest on rafinowany.  Możesz złagodzić - ja np. robię tak, że mieszam z oliwą i spożywam z aromatycznymi dodatkami - np w sałatce greckiej, gdzie mam aromatyczne ogórki, zioła czy też rukolę. Możesz też spróbować zrobić sobie twarożek z twarogu,  oleju, ziół i przypraw.

Jolanta102




Dołączyła: 21.11.2014
Posty: 7

Olej jak każdy cudowny specyfik na cholesterol jest przereklamowany. Napewno dobrze wpływa na cały organizm. Przy duzym cholesterolu niezbędne jest leczenie farmakologiczne  odpowiednia dieta.



NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





Jolanta102 napisał/a:
Przy duzym cholesterolu niezbędne jest leczenie farmakologiczne odpowiednia dieta.
Raczej leczenie farmakologiczne jest przereklamowane niż olej lniany. Oczywiście bez odpowiedniej diety olej nie pomoże, ale nie zaszkodzi, natomiast leczenie farmakologiczne pomaga na cholesterol ale szkodzi w innych obszarach zdrowotnych.

Izabellka




Dołączył: 13.10.2015
Posty: 6


Olej lniany jest bardzo dobrym wyjściem dla osób z problemami z cholesterolem. Jeśli chodzi o jego właściwości bardzo dobrze reaguje i wspomaga w utrzymaniu odpowiedniego krążenia. Jako jeden z niewielu preparatów zawiera kwas OMEGA-3, który tak naprawdę jest do niezbędnego naszego zdrowego funkcjonowania.
http://www.arkoop.pl/ - sprawdzony producent stojaków reklamowych.

EwelinaMróz




Dołączył: 14.10.2015
Posty: 6


Najlepiej spożywać ten olej na zimno do sałatek, idealny do potraw greckich mowa tu o składnikach takich jak: pomidory, bazylia, serek feta i mozarella. W kosmetyce i dbania o skórę stosowany jest do smarowania skóry czy nakładania na włosy w celu odżywczym.
Profesjonalna wypożyczalnia aut luksusowych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - http://goodfellas-cars.pl/.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |