Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

ilość kalorii a zdrowie

alprosoya




Dołączyła: 30.06.2010
Posty: 2

Rezygnacja z miesa, a przynajmniej oraniczenie jego spozycia to dobre posuniecie, jesli zalezy nam na tym, by schudnac. Wiadomo, kielbasy, wedliny, miesa - szczegolnie wieprzowina, sa baaardzo tluste. Nalezy jednak pamiętać, by uzupełniać dietę w wysokowartościowe białka. W tym przypadku najlepsza jest soja, która ma najbardziej zblizone składem białka do tych zwierzęcych. Możesz poszukać w sklepach produktów alpro soya (deserki, napoje, smietany sojowe) , bo są to produkty lekkie, ożywcze, i wysokowartościowe.

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


alprosoya napisał/a:

Nalezy jednak pamiętać, by uzupełniać dietę w wysokowartościowe białka. W tym przypadku najlepsza jest soja, która ma najbardziej zblizone składem białka do tych zwierzęcych. Możesz poszukać w sklepach produktów alpro soya (deserki, napoje, smietany sojowe) , bo są to produkty lekkie, ożywcze, i wysokowartościowe.


Kolejny bełkot reklamowy :down: . Rozumiem, że nie przetwarzana soja ma dużo wartości odżywczych, a jakie wartości może mieć produkt po termizacji, pasteryzacji lub sterylizacji ? Żadne albo bardzo małe.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

alprosoya




Dołączyła: 30.06.2010
Posty: 2

Tak dla przykładu w kwestii obróbki cieplnej. Ziemniaki w naszej czesci globu sa glownym zrodlem witaminy C. I jest to niezaprzeczalny fakt. Ziemniaki spozywamy w postaci gotowanej, surowe sie nie nadaja. Zatem prowadzimy 30 minutowa obrobke cieplna tych ziemniakow w srodowisku wodnym , a mimo wszystko dostarczaja do naszego organizmu witamine C, mimo, ze tak na prawde nie ma jej tak duzo w ziemniakach.
Zatem - odpowiednio przeprowadzona obrobka cieplna, w tym rowniez pasteryzacja ( i tu tez zaznaczam, ze warto poczytac o warunkach w jakich sie pasteryzuje, bo czesto pasteryzacje przeprowadza sie w temp 63-65 st C.) nie musi 'wyjalawiac' naszego jedzenia. Te analogie mozna spokojnie odniesc do soi.

chili




Dołączyła: 15.10.2012
Posty: 15

chyba źle policzyłaś:P wychodz\iłoby że zjadasz 3 serki wiejskie na dzień b020

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Zmieniamy zasady żywieniowe i zamiast cukru i czekolady słodzimy Stewią. Polecam artykuły na temat zdrowego i naturalnego jedzenia oraz super zdrowe przepisy.

Poniżej link do nowego portalu
http://www.livingnatural.pl/

jest też forum oraz możemy ich polubić na facebooku i zapisać się do społeczności gdzie znajdziemy różne wydarzenia związane z naturalnym stylem życia.

pozdrawiam
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Zmieniamy zasady żywieniowe i zamiast cukru i czekolady słodzimy Stewią. Polecam artykuły na temat zdrowego i naturalnego jedzenia oraz super zdrowe przepisy.

Poniżej link do nowego portalu
http://www.livingnatural.pl/

jest też forum oraz możemy ich polubić na facebooku i zapisać się do społeczności gdzie znajdziemy różne wydarzenia związane z naturalnym stylem życia.

pozdrawiam
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


jestem w szoku,700kcal przez 15 miesięcy- dziewczyno czy ty jeszcze żyjesz?

Nie wyobrażam sobie funkcjonować przez tak długi okres  na takiej głodowej diecie.Jeszcze mogłabym zrozumieć miesiąc ale nie...

Powiedz mi ile udało ci się schudnąć i z jakiej wagi?

maathildaa napisał/a:
Witam serdecznie!

Rzecz w tym, że przyjmuję mało kalorii. Od trzech dni prowadzę coś w rodzaju dziennika (zaczęłam, żeby sprawdzić, czy to rzeczywiście tak mało, a odżywiam się w ten sposób od jakichś 15 miesięcy - spokojnie, baaardzo stopniowo ograniczałam ilość kalorii, a właściwie to ona sama mi się ograniczyła, tabele kaloryczne wertuję dopiero od tygodnia) i wychodzi mi tych kalorii takie naciągane (np. pierniczkami) 700. Pewnie zaraz posypią się na mnie gromy, że jem TYLKO sałatę. Otóż nie.

W mojej diecie jest miejsce na nabiał, mięso, jajka, sery, ryby, warzywa (duuuuużo), oliwę z oliwek i nawet słodkości.
Jadam od pięciu do sześciu posiłków dziennie. Z mięsa najchętniej bym zrezygnowała w ogóle, bo spokojnie mogę bez niego żyć, ale czymś te kalorie muszę sobie nabijać i współlokatorzy zjedliby mnie do reszty.

Fakt, że jem mnóstwo rzeczy, które prawie kalorii nie mają (warzywa), ale czuję się dobrze, nie mdleję, wyniki krwi mam jak po byku, mam mnóstwo energii (biegam 4 kilometry dziennie, ćwiczę szóstkę Weidera, jeżdżę rowerem ok. 10 km dziennie - nie po to, żeby schudnąć, bo wyglądam raczej ok, ale po to, by wyładować energię)etc.

Czy taka ilość kalorii może być? Wiem, że norma dla kobiet jest ok 2000 dziennie, ale przecież głupio zjadać tabliczkę czekolady dziennie, by nabić sobie kalorie... Czy może to jest tak, ze mój organizm potrzebuje tylko tyle?
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Twoim celem jest spożywanie największej możliwej ilości kalorii, przy której wciąż będziesz chudnąć. Zawsze zaczynaj z wysokim poziomem przyjmowanych kalorii, a następnie go obniżaj. To o wiele łatwiejsze niż zwiększanie ilości przyjmowanych kalorii, gdy twój organizm podejmie już odpowiednie kroki i utrata wagi zatrzyma się, a ty stracisz motywację. Ile kalorii powinieneś spożywać? Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, przynajmniej nie w formie określonej liczby. Każdy ma inny metabolizm.
cofnąć się by wziąć rozbieg

weronika23




Skąd: Katowice
Dołączyła: 21.10.2014
Posty: 26


@Edek, masz całkowitą racje. Wiem to po sobie, bo aktualnie tak sie odżywiam ;)

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Ja też liczyłam kiedyś kalorie. Pamiętam, że było to bardzo czasochłonne, ale dawało wyniki :)

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |