Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

ilość kalorii a zdrowie

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


Ja wcinam 2000 kalorii dziennie, ale jestem szczupła, bo uprawiam naprawdę dużo sportu. Gdybym była mniej aktywna, to pewnie jadłabym mniej:)

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26


Każdy z nas ma określone dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Dietetyk najlepiej je obliczy. A potem można dostosować do tego dietę.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26



Trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość kalorii, tzn. np. kaloria z węglowodanów prostych jest gorsza od kalorii z węglowodanów złożonych, inny przykład -  kaloria z węglowodanów z pomidora jest lepsza niż kaloria z węglowodanów ze zwykłego białego chleba. W pierwszym przypadku chodzi o indeks i ładunek glikemiczny, w drugim o witaminy i minerały towarzyszące nieprzetworzonym produktom, które są ważne do trawienia.

GalMonica




Dołączyła: 31.10.2014
Posty: 13


Fajnie że potrafisz tak zdrowo jeść i gotować, ja właśnie postanowiłam że zacznę od zdobywania wiedzy jak to robić, by móc powoli zacząć wprowadzać to do swojej kuchni.... najbardziej przerażają mnie wszelkie konserwanty i polepszacze, sama chemia która tylko nas truje...
Air Optix - moje ulubione soczewki!

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Celine ma rację. Ja ze swojego jadłospisu całkowicie usunęłam chleb i na prawdę czuję się lżejsza. 

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66

Nie wiem, czy jest sens usuwać całkowicie chleb. Wystarczy po prostu zmienić na ciemne pieczywo i jest od razu lepiej:)

wiola




Skąd: Wrocław
Dołączył: 18.11.2014
Posty: 13


Ja dziennie jem ok. 1300 kalorii,

martawarta




Skąd: Warszawa
Dołączył: 26.11.2014
Posty: 16

Ja bym sobie nie wyobrażała 700kcal dziennie :) prowadzę dosyć aktywny tryb życia i zjadam około 2200 dziennie

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Ja kiedyś miałam obliczone zapotrzebowanie na kalorie. Wyszło mi 2400 kcal, ale szczerze mówiąc, nie jem aż tyle :) 

stefano




Dołączył: 27.04.2015
Posty: 12


Jedzenie z umiarem, przyspiesza metabolizm. Spożywanie 2500 kcal to taka odpowiednia dawka zapotrzebowania dziennego. Przy tym 1,5 godziny truchcik. Spacer to najlepsza możliwość spalenia spożytych kalorii. A oprócz tego to lepsze samopoczucie bo nie mamy tych negatywnych myśli, że zjedliśmy i, że zaraz przytyjemy. To głupota w takim myśleniu jak się będzie jadło z umiarem można zostać przy takiej samej wadze bez wyrzeczeń.
Profesjonalne usługi księgowe tylko w biurze rachunkowym w Bielsku-Białej - http://www.efka-bielsko.pl/

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |