Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  

powrót

Kaloryczne banany

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Kończę rozmawiać z Tobą NutriAdvicerka, bo nie rozumiesz podstawowych zasad fizycznych - kaloria jest jednostką fizyczną spoza układu SI. Jest ona stała, określona i zawsze identyczna. Próbujesz zaś udowodnić, że kalorie nie wpływają na odchudzanie/przybieranie na wadze. Może i racja, ale kaloria zawsze jest równa kalorii. Podstawowy błąd semantyczny!
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





Bodykox napisał/a:
Kończę rozmawiać z Tobą NutriAdvicerka, bo nie rozumiesz podstawowych zasad fizycznych - kaloria jest jednostką fizyczną spoza układu SI. Jest ona stała, określona i zawsze identyczna

Tak się składa, że zarówno z fizyką, a zwłaszcza z fizjologią jest mi po drodze i tytułem zakończenia tej rozprawy cofnij się do podstrony 2 i przeczytaj dokładniej co tam napisałam. Ja nie kwestionuję jednostek fizycznych, a staram się przybliżyć fizjologię . Tak jak napisałam "Kalorie, które od 50 lat stanowią podstawę diet odchudzających, są nic nieznaczącym wskaźnikiem, praktycznie bezużytecznym w procesie utraty wagi." Dlatego, jeśli osoby liczą tylko jednostki fizyczne ;-) w procesie odchudzania, to prędzej czy później zazwyczaj dopada ich jo-jo, a jak umiejętnie połączą fizykę ze zrozumieniem fizjologii, biochemii i znajomością własnego organizmu to rzadko "zajojczają" - wierz mi z praktyki.

Kaloria kalorii nierówna jest nierówna w aspekcie fizjologii a nie fizyki i to właśnie (nie tylko) mi chodzi.


Marcelinkaa22




Dołączyła: 16.06.2016
Posty: 40


W przypadku banana nie tyle chodzi o kcal co o ilość węglowodanów, które ma. Jeżeli nie masz zbyt dużo ruchu w ciągu dnia a jesz dużo węglowodanów to te z kolei odłożą się w postaci tłuszczu.
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot

Paritys




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 01.09.2016
Posty: 14


I tak w porównaniu do innych owoców banan ma bardzo dużo kalorii wiec ludzie co robią mase na siłowni go bardzo często nadużywają.

Fitfanka




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 27.09.2016
Posty: 2


Zdecydowanie banany są dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza w przypadku treningów siłowych - w tym przypadku owoce są jak najbardziej na plus.
Jeśli używał ktoś http://inspiracje.mango.pl/life-juicer-2/ proszę o kontakt i opinie! Pozdrawiam :)

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13



Banany jako źródło witamin i minerałów to świetny produkt. Są jednak bardzo mocno i często "psikane" i należy z nimi nie przesadzać, jak kogoś stać to wybierać bio banany. Tak nawiasem to obecna dominująca odmiana Cavendish powoli zbliża się do punktu "przegięcia" i niedługo zacznie masowo wymierać -> http://www.odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,karczochy-kalorie-wartosci-odzywcze-i-ciekawostki.html , już w niektórych obszarach to się stało.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Marcelinkaa92




Skąd: warszawa
Dołączyła: 10.12.2016
Posty: 14

Jeżeli chodzi o banana to tu nie tyle chodzi o kcal co o ilość węglowodanów, których ma sporo
Sklep gsm części i akcesoria gsm - podsłuchy, mini kamerki

becianadiecie




Dołączyła: 08.06.2017
Posty: 2

nie wcale nie, to znaczy sa kaloryczne i sa tez szybko przyswajane przez organizm ale nie dajmy sie zwariować :0 ja jadam banany i zyje i chudne i generalnie to ja jadam wszystko i to jes wspaniałe bo mam tak a nie inaczej dietke rozpisaną.
becianadiecie

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2





Marcelinkaa92 napisał/a:
Jeżeli chodzi o banana to tu nie tyle chodzi o kcal co o ilość węglowodanów, których ma sporo
1 gram węglowodanów = 4kcal. I to się akurat nie zmienia. Tak samo jak 1g białka = 4kcal i 1g tłuszczu = 9kcal.
hardcorowo

an_koz




Dołączył: 09.06.2017
Posty: 4

Myślę, że w rozsądnych ilościach warto je jeść. 

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |