Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

ilość kalorii a zdrowie

rodek




Dołączyła: 02.06.2015
Posty: 1

Witam,

Każdy organizm ma swoje potrzeby jednak na co dzień warto chyba spożywać nieco więcej. Może spróbuj podnieść "dawkę" do 1000 kalorii albo 900 na początek. Czekolada to puste kalorie. Jedz produkty pełnowartościowe. Coś co mogę polecić w kwestii odżywiania, to dieta warzywno- owocowa. Byłam już w kilku osrodkach z taka dieta, a ostatnio odwiedzilam Villę Carpatię i polecam to miejsce ze względu na to, że można się tam właśnie wielu rzeczy nauczyć. Jak się odżywiać, żeby być zdrowym. Jeśli chodzi o kalorie, to ja chciałam zrzucic kilogramy i byłam na warzywach przez dwa tygodnie, a można też wybrać sobie diete pełnowartościową i wtedy dostajesz odpowiednia ilośc kalorii, ale dani sa lekkostrawne i zdrowe dla organizmu.

maathildaa napisał/a:
Witam serdecznie!

Rzecz w tym, że przyjmuję mało kalorii. Od trzech dni prowadzę coś w rodzaju dziennika (zaczęłam, żeby sprawdzić, czy to rzeczywiście tak mało, a odżywiam się w ten sposób od jakichś 15 miesięcy - spokojnie, baaardzo stopniowo ograniczałam ilość kalorii, a właściwie to ona sama mi się ograniczyła, tabele kaloryczne wertuję dopiero od tygodnia) i wychodzi mi tych kalorii takie naciągane (np. pierniczkami) 700. Pewnie zaraz posypią się na mnie gromy, że jem TYLKO sałatę. Otóż nie.

W mojej diecie jest miejsce na nabiał, mięso, jajka, sery, ryby, warzywa (duuuuużo), oliwę z oliwek i nawet słodkości.
Jadam od pięciu do sześciu posiłków dziennie. Z mięsa najchętniej bym zrezygnowała w ogóle, bo spokojnie mogę bez niego żyć, ale czymś te kalorie muszę sobie nabijać i współlokatorzy zjedliby mnie do reszty.

Fakt, że jem mnóstwo rzeczy, które prawie kalorii nie mają (warzywa), ale czuję się dobrze, nie mdleję, wyniki krwi mam jak po byku, mam mnóstwo energii (biegam 4 kilometry dziennie, ćwiczę szóstkę Weidera, jeżdżę rowerem ok. 10 km dziennie - nie po to, żeby schudnąć, bo wyglądam raczej ok, ale po to, by wyładować energię)etc.

Czy taka ilość kalorii może być? Wiem, że norma dla kobiet jest ok 2000 dziennie, ale przecież głupio zjadać tabliczkę czekolady dziennie, by nabić sobie kalorie... Czy może to jest tak, ze mój organizm potrzebuje tylko tyle?

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


dzieki za info :) ja chyba tez sie wybiore :)
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Zofia




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 10.09.2015
Posty: 20


Niestety, ja także już ogromną ilość diet próbowałam. Mam 169 cm wzrostu i 62 kg wagi. Chcę schudnąć przynajmniej 5 kg. Kalorie próbowałam liczyć, ograniczać itp . Na nic się to nie zdało. Waga ani drgnęła w dól. Już nie wiem jaką dietę zastosować. Polecacie coś co naprawdę działa? 
Uroda kobiety jest formą władzy.. http://prestigeclinic.pl/

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





Zofia napisał/a:
Kalorie próbowałam liczyć, ograniczać itp . Na nic się to nie zdało. Waga ani drgnęła w dól. Już nie wiem jaką dietę zastosować. Polecacie coś co naprawdę działa?
Dobra dieta odchudzająca to przede wszystkim zasady a nie liczenie kalorii. Nie ma sensu chodzić głodnym, być wychłodzonym bo kilogramy i tak wrócą.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Oczywiście, że dobra dieta to liczenie kalorii, bo przecież na tym polega odchudzanie - ucinanie energii. Na zdrowej diecie nie ma prawa być głodnym, bo ilości są znacznie większe niż większość osób je na co dzień. Więcej jedzenia, ale za to mniejsza kaloryka i tak powinno się to robić. 5-6 posiłków dziennie, co 2 godziny i nawet nie trzeba podjadać.
hardcorowo

Marcelinkaa92




Skąd: warszawa
Dołączyła: 10.12.2016
Posty: 14


700 kcal przy bieganiu to trochę porażka, przecież potrzebujesz choćby białka żeby nogi po bieganiu się regenerowały. Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne (wpisz w google i wyskoczą ci kalkulatory)
Sklep gsm części i akcesoria gsm - podsłuchy, mini kamerki

Kristin




Dołączyła: 13.02.2017
Posty: 9


napisał/a:

 

 No 700 to zdecydowanie za mało. Jak jestem na diecie to przynajmniej 1200 - 1500 kcal. mi przepisują. Jak chcesz ograniczyć ilość kalorii to zacznij jeść warzywa - gotowane i surowe. Ja uwielbiam takie świeżo wyciskane soki po treningu pić bo sa bardzo pożywne a przy okazji lekkie i nieskokaloryczne. Odkąd kupiłam mojego Kalorika to znacznie schudłam, nawet mój mąż który nic nie robi - tzn. nie chodzi na siłownię odnotował 3 kg mniej w miesiąc. 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Moim zdaniem nawet te 1500 kcal to może być za mało. Metabolizm wtedy bardzo zwalnia bo walczy o to, by ciało nie "znikło". Lepiej jest trzymać te 2000 kcal - ze zdrowego pokarmu oczywiście i będzie dobrze zarówno jeśli chodzi o wagę jak i samopoczucie.
hardcorowo

Elka63




Dołączył: 15.05.2017
Posty: 6

zgadzam się - liczba kalorii to cesto tak naprawde zludzenie - mozemy miec nawet 2000 kcal dziennie, ale nie dostarczac odpowiednich wartosci odzywczych przez co i tak bedziemy czuc sie zle. Polecam udac sie do dietetyka po wlasciwa diete - on dostosuje ja do waszych mozliwosci i predyspozycji. Kazdy z nas przeciez wykonuje rozne prace i inaczej liczy sobie aktywnosc fizyczna. Organizm jednak zawsze potrzebuje podstawowych skladnikow - tutaj mozna poczytac jakich i wjakich ilosciach http://obk.pl/zapotrzebowanie-na-skladniki-odzywcze-co-i-w-jakiej-ilosci-musisz-dostarczyc-organizmowi/ nie dawajmy sie pustym teoriom o dietach cud - kazda dieta powinna byc zbilansowana i odpowiednio dopasowan, chodzi przeciez o nasz organizm

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Dokładnie, Ela ma rację. Wszystko trzeba zawsze ustalać indywidualnie bo wtedy efekty będą najlepsze.
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |