Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 |   »

powrót

Jajka

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


malutka napisał/a:

Czyli jajka na półtwardo i twardo nie są zbyt zdrowe?


Ciężko w przypadku jajka mówić, że nie zbyt zdrowe, ze względu na to, że jajka to prawdziwa kopalnia składników odżywczych. W mojej opinii, jeśli nie ma się problemów z wysokim poziomem cholesterolu LDL to można spożywać nawet 2 jajka gotowane dziennie i to na twardo. Podciągnęłabym tą ilość nawet do 3 jajek gotowanych dziennie jeśli spożywa się jajka bez żadnych dodatków (chleba, majonezu, a zwłaszcza produktów węglowodanowych) z zachowaniem odstępu co najmniej 2 godzin po ostatnim posiłku i co najmniej 2 godzin przed następnym posiłkiem.

m4rcelin4




Dołączyła: 24.06.2010
Posty: 1

Ja nie wiedziałam jak schudnąć i też się nad tym zastanawiałam. Ale często słyszałam opinie, żeby codziennie jajek nie jeść, więc przy tym zostałam. Tak 3 razy w tygodniu je jadam i nie narzekam póki co ;)

konrado5 napisał/a:

Czy jajka są zdrowe? Ponoć zawierają wszystkie witaminy z wyjątkiem witaminy C i najbardziej wartościowe białko. Z drugiej strony się mówi o tym, że zawierają dużo cholesterolu. Jednak spotyka się opinie, że jajka tak naprawdę nie zwiększają ilości złego cholesterolu we krwi, pomimo tego, że zawierają cholesterol. Czy zatem 3 jajka dziennie nie zaszkodzą?

  | 1 | 2 |   »