Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Terapia sokami Gersona

MissOlgu




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 17.09.2014
Posty: 11

Jak wybierałam to też patrzyłam na Kuvingsa, ale jednak design Huroma i wykończenie przemawiało do mnie dużo bardziej;)  Kuvings był taki trochę zbyt kanciasty.

dzimi




Dołączył: 04.12.2014
Posty: 2


Denny masz absolutną rację. Już Cię lubie.

kamilek5423




Dołączył: 10.03.2015
Posty: 17


Cześć od jakiegoś czasu ( 01-01-2015 ) chiałbym przejść na zdrowy tryb życia. I zastanawiam się nad zaukpem wycisakrki/sokowirówki ( nie wiem czym to sę różni [ ) i nad rozpoczęciem przygody z bieganiem. Tylko nie wiem jaką wybrać przeglądałem kilka stron i wszędzie jest tego bardzo wile ?! Czym to się różni oprócz ceny. Jest sposób aby wyrać tą dobrą soko wyciskarkę?
Co ma mnie zabić . . . . .
. . . . . To na pewno mnie nie wzmocni

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Sokowirówki niszczą strukturę, pozwalają na szybkie utlenianie (np. witaminy C), nie uzyskuje się wszystkich składników z owoców i warzyw. W sokowirówkach są stosowane elementy metalowe, przy bardzo dużych szybkościach wytwarza się rodzaj pola magnetycznego, które może mieć negatywny wpływ na jakość soku. Wyciskarki posiadają zazwyczaj elementy plastikowe które w połączeniu z niskimi prędkościami, nie wytwarzają pola magnetycznego,  ponadto nie niszczą struktury, nie natleniają, stanowią zdecydowanie lepszą alternatywę dla jakości i zdrowotności soków niż sokowirówki. Elementy plastikowe powinny mieć gwarancję, że nie zawierają bisfenolu i innych tzw. ksenoestrogenów.

kamilek5423




Dołączył: 10.03.2015
Posty: 17


. . . Boże ja myślałem nad zakupem czegoś co mi sok wyciśnie. A tu jakaś kosmiczna technologia. Coś źle widzę ten wybór. Ale chyba czas na to abym troszkę więcej poczytać na ten temat. Bo z tego co piszesz to jestem bardzo daleko od mojego założenia. Tudzież kupna soko wirówko/wyciskarki. 
Co ma mnie zabić . . . . .
. . . . . To na pewno mnie nie wzmocni

kamilek5423




Dołączył: 10.03.2015
Posty: 17


Hej a co sądzisz o Hurom Foham IJ-5000. A mam do wyboru jeszcze 

Zelmer ZJP1600B , twoim zdaniem która byłaby lepsza ?

Co ma mnie zabić . . . . .
. . . . . To na pewno mnie nie wzmocni

mcmarcin




Dołączył: 26.03.2015
Posty: 10


Lepiej kup ten tańszy. Zostaniesz z większą ilością gotówki, a i tak będziesz mógł mielić/kruszyć wszystkie miękkie owoce.

kamilek5423




Dołączył: 10.03.2015
Posty: 17


Dzisiaj kupiłem huroma. Śmieszny jest razem z kolegami zrobiliśmy koktaj dla takiego jednego kolegi. A skład był taki cytryna, ryba (dokładnie makrela) , kiwi , grapefruit i chyba mango abo coś podobnego do mango. Mam nadzieję, że to było mango . . . Dobra sam nie wiem co to było. 

Ale jego mina była świetna hahahah. Tylko musiał wszystko potem posprzątać z podłogi. Szkoda, że musiałem później myć całą maszynkę bo nie dało się wybić żadnego soku. Musiałem wszystko wymoczyć w gorącej wodzie i szorować przez 30 minut. Żeby pozbyć się tego smaku.

Ale nadal sądzę, że było warto.  

Co ma mnie zabić . . . . .
. . . . . To na pewno mnie nie wzmocni

kasska123




Dołączyła: 30.03.2015
Posty: 5


Pierwszy raz słyszę o tej terapii, ale wygląda bardzo ciekawie, więc zamierzam się jej nieco bliżej przyjrzeć. Może nawet wypróbuję, jak bardziej zagłębię się w temat.
Profesjonalne usługi tłumaczeniowe - http://www.netlinguist.pl

MissOlgu




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 17.09.2014
Posty: 11




kasska123 napisał/a:

Pierwszy raz słyszę o tej terapii, ale wygląda bardzo ciekawie, więc zamierzam się jej nieco bliżej przyjrzeć. Może nawet wypróbuję, jak bardziej zagłębię się w temat.

Warto nad tym się zagłębić :) 

Bardzo przyjemna chemioterapia  


  | 1 | 2 | 3 |