Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 |   »

powrót

Nadczynność tarczycy

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

mierzysz elektronicznym? rzadko który z nich daje rzeczywisty pomiar, są czułe nawet na drgnięcie ręki. jeśli mierzysz tym z pompką, to nie wiem, albo niewłaściwie odczytane ciśnienie, bo czasem naprawdę ciężko wysłuchać moment w którym powinno zostać odczytane, albo się czymś stresowałeś, bo to raczej niemożliwe, żeby ciśnienie samo z siebie skakało.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

za mało wysiłku fizycznego? niewłaściwa proporcja n3:n6? Choroba albo uraz? może problemy z wątrobą? (np z działaniem lipazy wątrobowej), może nawet za mało lecytyny? trudno to określić jak sądzę, wiedząc tylko że HDL-i jest za mało...
znalazłam też ciekawe stwierdzenie:
"Spotyka się poglądy, że nadmierne obniżanie za pomocą diety lub leków poziomu cholesterolu całkowitego i LDL może być niekorzystne i wywoływać na przykład zaburzenia metaboliczne i psychiczne. Te opinie są jednak kwestionowane i jak dotąd nie znalazły potwierdzenia w badaniach."
swoją drogą ciekawe.
dałąbym więcej cholesterolu w diecie, nie tylko HDL. HDL powstaje w organizmie także z LDL (i innych lipoprotein).
powinieneś się zgłosić do lekarza z tym pytaniem, niski poziom cholesterolu wpływa na obniżoną produkcję hormonów steroidówych, np testosteronu.
nie przesadzajmy z ograniczaniem tłuszczów w diecie :)

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


konrado5 napisał/a:

Teraz mi wyszło jeszcze wyższe ciśnienie: 150/80. Aż tak wysokiego nie miałem gdy ciągle jadłem chipsy.


Bardzo błądzisz. Podejrzewam, że jesteś aktywny na kilku forach i dostajesz sprzeczne informacje. W jednych postach "piejesz" nad wegetarianizmem, teraz piszesz, że wcinasz chipsy. Gdzie logika w odżywianiu ? Przy takiej "egzotycznej" mieszance to faktycznie w przyszłości można się doigrać. Za dużo sobie wmawiasz chorób. Najpierw tarczyca, potem cholesterol, teraz ciśnienie. Jeśli jesteś osobą reaktywną, to przy pomiarze ciśnienia, będziesz miał skoki ciśnienia z prostego względu - po prostu się denerwujesz. Uparcie i wytrwale szukasz choroby - po co ? Zrób sobie badania wtedy, jeśli stosujesz jakąś dietę lub styl odżywiania, ale najwcześniej po 1 miesiącu, ale nie może to być dieta przeplatana, tylko konsekwentna.
Oto moja porada. Ze swojej strony mogę Ci doradzić, abyś wzmocnił się produktami bogatymi w potas, magnez, kwas foliowy (nie mylić z chemią !) i jak najmniej mieszać produkty węglowodanowe i tłuszczowe. Podstawą takiej diety jest dużo (jak najmniej przetworzonych) warzyw (w tym i strączkowych, zielonych jak brokuły, szpinak) i owoców , pełnoziarnistych zbóż (razowy chleb na zakwasie patrz ten post , kasza gryczana, jaglana, ryż brązowy), ryb morskich (nie słodkowodne !), z nabiału tylko jogurty naturalne i kefiry naturalne, troszkę czerwonego mięsa (wołowina), trochę jajek (ale nie mieszać z chlebem i majonezem !). Dzień zaczynaj od od wypicia minimum szklanki wody dobrze zmineralizowanej np. Muszynianki z plastrem cytryny. Zero słodyczy, przekąsek, ciast, lipnego chleba, pieczywa chrupkiego, zwykłej herbaty. No i oczywiście bardzo duzo ruchu, codziennie ! - spacery, gimnastyka poranna, rower, pływanie.

Kruszynka




Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


cytat:

Bardzo błądzisz. Podejrzewam, że jesteś aktywny na kilku forach i dostajesz sprzeczne informacje. W jednych postach "piejesz" nad wegetarianizmem, teraz piszesz, że wcinasz chipsy. Gdzie logika w odżywianiu ?
:super:
The Truth Is Out There

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


konrado5 napisał/a:

Chipsy to dawno jadłem. Kiedyś jadłem ciągle chipsy, słodycze, frytki, rosoły z makaronem i prawie zero warzyw i miałem takie samo ciśnienie jak teraz.


Znowu nawiązujesz do ciśnienia. Czego oczekujesz ? Jak inaczej można Ci pomóc ?

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


konrado5 napisał/a:

Oczekuję tego bym miał ciśnienie 120/80 a nie na przykład 150/80.


Samo Ci się nie unormuje, jesli mu nie pomożesz w taki sposób jak wcześniej pisałem (aha dodatkowo unikać soli i produktów solonych oraz glutaminianu sodu !) Ile ważysz ? Jaki masz wzrost ?

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


Tak jak napisałem wcześniej + unikanie sodu. Nie zadawaj zbędnych pytań, nie zamartwiaj się.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Powinieneś dużo się ruszać. RokI ma rację. Poza tym ciśnienie nie zależy tylko od tego, co jesz.

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


konrado5 napisał/a:

Roki: czy bieganie mogłoby pomóc?


Nie czytasz dokładnie. Każdy rodzaj lekkiej aktywnosci fizycznej jest dobry i na ciśnienie

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


Naprawdę nie czytasz dokładnie i nie wyciagasz wniosków. Niektóre minerały (np. magnez i potas) i witaminy potrzebują pewnego czasu, aby organizm miał szanse się nimi nasycić i miał szansę wrócić do normalnych "ustawień". Niektóre minerały działają na zasadzie konkurencyjności w przyswajaniu np. sód z potasem, czy magnez z cynkiem i wapniem, więc w przypadku braku poszczególnych minerałów potrzeba nasycać organizm pokarmem bogatym w dany minerał, który jest jednocześnie biednym w konkurencyjny minerał.

  | 1 | 2 |   »