Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 | 3 |   »

powrót

Fruktoza - najgorszy cukier?

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Witajcie,

przypomniałam sobie o naturalnym słodziku, którego zaletą jest to, że nie ma żadnych kalorii, nie drażni insuliny i pozwala obyć się bez niezdrowych słodkości.

Jest to stevia -ta roślinka, którą możemy hodować w domu w doniczce lub ogródku jest naprawdę super. Przekonałam też do tego mojego dziadka, który ma cukrzycę i efekty są super. Oczywiście na efekty i działanie trzeba poczekać jak w każdej naturalnej metodzie. Ale warto !!!

Poniżej link do artykułu w którym przeczytacie więcej na ten temat:
http://livingnatural.pl/index.php/naturoppatia/naturalna-apteka/co-zamiast-cukru-slodzenie-lisciem-stewii.html

pozdrawiam ;-)
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

Abigail




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.10.2012
Posty: 4

Bardzo polecam stevię moim klientom, szczególnie cukrzykom, którzy maja problem z rezygnacją słodzenia napojów ;) Natomiast sama się przekonałam że do pieczenia jest średnia, choć korzystałam ze stevi w różnych formach. Dlatego gdy mam ochotę na ciastka używam ksylitolu, jest jak cukier buraczany, ale zawiera o połowę mniej kalorii, a jego IG wynosi 8. Oczywiście też z nim nie przesadzam, ale naprawdę warto ;)
Abigail

  | 1 | 2 | 3 |   »