Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

Magnez a kawa

lishaka




Dołączył: 11.03.2014
Posty: 6

Nie słyszałam jeszcze aby ktoś przedawkował magnez, chyba na prawdę trzeba brać nie wiadomo w jakich dawkach. Co do szkodliwości kawy, to ze zwykłą miałam jakieś problemy żołądkowe, ale jakieś pół roku temu przerzuciłam się na kawę zieloną ,  jest to kawa mielona, niezwykle smaczna. Przed zakupem się wahałam, ale teraz zawsze ją kupuję, tak mi przypadła do gustu :)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Ja np do kawy zawsze spozywam kostke gorzkiej czzekolady ale nigdy nei wiecej
cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Ja ostatnio robilam takie badanie o kazało sie ze mam za malo wody w organizmie i ze mam przestac pic kawe ale nie potrafie co doradzacie aby wypić na pobudzenei jakie są wasze sposoby?
cofnąć się by wziąć rozbieg

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


napisał/a:

 Możesz zacząć pić yerbę matę. Te pobudza, moim zdaniem nawet mocniej, a nie wypłukuje magnezu. Szczerze mówiąc, to nawet ma w swoim składzie;)


Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45

Ja próbowałam pić yerba mate, ale ten smak jest dla mnie okropny. Niestety zostałam przy kawie. Piję jej bardzo dużo. Poza tym, że brakuje mi witamin zaczynam odczuwać skutki odwodnienia organizmu (bo kawa jest również odwadniająca). Zauważyłam u siebiezmarszczki! Okropne.... Dlatego kupiłam sobie ostatnio krem przeciwzmarszczkowy. Mam nadzieję, że jakoś zatrzyma ten proces )

leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35

Polecacie jakiś magnez pijąc zdecydowanie za dużo kawy ?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24




leonard napisał/a:
Polecacie jakiś magnez pijąc zdecydowanie za dużo kawy ?
Zdecydowanie magnez w postaci chlorku magnezu.  Jeśli tabletki to Slow Mag (bez witaminy B6). Najlepiej przyjmować na czczo, dopiero po 30 minut posiłek i na wieczór przed snem (najwcześniej 30 minut po ostatnim posiłku). Przyjmować dawki na dzień wg maksymalnego zapotrzebowania, adekwatne do wieku i płci - zapotrzebowanie na magnez można sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora zapotrzebowania na witaminy i minerały Jeszcze lepszą formą (i zdecydowanie tańszą) jest zakup farmaceutycznego chlorku magnezu na aukcjach internetowych i przygotowanie własnego suplementu diety w formie płynnej

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7

jestem fanką czerpania witamin i minerałów z pożywienia, nie z suplementów, chociaż rozumiem jak ktoś ma przymus. 

ja sobie po prostu piję codziennie kakao..to znaczy półtorej łyżeczki kakao rozrabiam w letniej/ciepłej wodzie, jak mam ochotę to dodaję pół łyżeczki miodu, zawsze cynamon, robię z tego taki napój nie za bardzo rozwodniony (żeby wyszło jakieś 2/3 szklanki). Nie jest taki pyszny jak klasyczne kakao, ale jest smaczny- a ja traktuję go przede wszystkim odżywczo :) Do tego raz, czasem dwa razy w tygodniu zajadam sobie kostkę gorzkiej czekolady, takiej około 75-85%, zawsze wybieram taką bez niepotrzebnych chemicznych dodatków :) 

poza tym często do sałatek (a jem codziennie) dodaję pestki słonecznika ..ponad to płatki owsiane, kasza gryczana, ryż brązowy..raczej nie cierpię na niedobór magnezu :)

Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7


aaa..kawę pijam może 2-3 razy w miesiącu, więc nie mam problemu z wypłukiwaniem :)

 btw. próbowałam zielonej kawy, ale czy ona nie smakuje Wam tak jakby zalać wrzątkiem obierki od ziemniaków? ;))) jest na to jakiś sposób? :)  bo chyba warto czasem wypić? :)

Pozdrawiam - Lila :)

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Ja piję około 2 kubków, myslę, że nie wypłukuję mi aż tak bardzo magnezu.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |