Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Składniki Nutelli - bezpieczne dla dzieci?

Retron




Dołączył: 16.05.2016
Posty: 3


nutella jest na pewno lepsza niż chipsy czy fast foody :P poza tym w niewielkich ilościach nie zaszkodzi .

Angeris




Dołączył: 10.04.2017
Posty: 1


No i akurat tu się mylisz, bo nie jest. Już lepiej zamiast nutelli lepsza będzie naturalna konfitura z płatków dzikiej róży. Na pewno zdrowsza, a równie smaczna.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie ma obecnie "zdrowego" jedzenia, zawsze się można do czegoś doczepić. Poza tym już widzę jak wszyscy przeciwnicy tego typu produktów trzymają się stu procentowo czystej diety :D
hardcorowo

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4



Nawet odżywiając się wybitnie zdrowo - kupując produkty uznawane za zdrowe i stosując zdrowe techniki przygotowywania potraw i bezpieczny sprzęt kuchenny nie wiadomo, czy ktoś nas celowo lub niecelowo oszukał i spożywamy produkt skażony np. pestycydami, metalami ciężkimi, plastikiem, ksenoestrogenami i tym podobne. Chciwość ludzka czasami jest silniejsza niż uczciwość niestety

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ja bym tego świństwa nie jadł i w szczególności bym nie dawał tego dzieciom żeby jadły "na zdrowie". W nutelli jest cała masa świństwa takiego jak utwardzony olej palmowy, cała masa cukru i innej chemii. Więcej z tego szkody niż pożytku.

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6


Ja ... Hmm... Jestem wielką przeciwniczka cukru, wywalilam go z mojego życia już jakieś 1,5 roku i potrafię tylko o nim mówić biała śmierć. Tak jak tu wspominano, nutellę można zrobić własną tak jak wiele innych past - wystarczy poszperać w internecie P
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

MadziaCi




Dołączył: 21.11.2017
Posty: 6


Nutella jest pyszna ale ma okropny smak, również polecam samemu zrobić taką nutelle. Ja robie na bazie oleju kokosowego, kakako i miodu. 

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



"Nutella jest pyszna, ale ma okropny smak". Yyy :D ktoś wytłumaczy? :D
hardcorowo

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48

Wydaje mi się, że jeżeli nasze dziecko zje raz w tygodniu kanapki z nutellą na śniadanie czy kolacje, to nic szczególnie złego się nie stanie - wszystko jest dla ludzi. 
Imbryczek.net.pl

KasiaD




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 26.03.2019
Posty: 9

Tego typu produkty nigdy nie są zdrowe, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dlatego zaleca się jej jedzenie w ograniczonych ilościach.

  | 1 | 2 | 3 |