Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Jaki najlepszy preparat wielowitaminowy ?

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Polecała bym skorzystać z naturalnych suplementów które są pozyskiwane z różnych roślin.
Przede wszystkim unikać nie znanych marek, a najlepiej skonsultować się z lekarzem,dietetykiem.
Nie kupować na własną rękę.
Starała bym się również unikać polecanych przez kogoś.
Dlaczego?
Ponieważ każdy organizm ma swoje zapotrzebowanie, Twojej koleżance będą odpowiadać inne suplementy niż Tobie.:)

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42

Dołączam do poprzedniczki - najlepsze preparaty wielowitaminowe to te naturalne :) Mnie najbardziej odpowiadają witaminy w płynie - http://www.taovital.pl/active-life-90-witamin-i-mineraow-w-pynie-300-razy-lepiej-wchanialne-ni-w-tabletkach-329-p.asp

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Cóż, najlepszy preparat wielowitaminowy, to dodawana do każdego posiłku świeża i pyszna... sałatka :D Serio, moim zdaniem powinniśmy zadbać o zdrową dietę, a nie iść na skróty i wrzucać w siebie jakieś chemiczne tabletki. Jeśli już na prawdę nie jesteśmy w stanie dostarczyć do naszego organizmu wszystkich potrzebnych składników, to chociaż starajmy się wybierać naturalne suplementy. Ja bardzo rzadko zażywam jakieś witaminy czy inne tabletki, jedynie magnez, bo piję dużo kawy. A w sezonie jesiennym i zimowym również askorbinian sodu. Sklep z warzywami powinien być przez nas częściej odwiedzany niż apteka ;)
Anka

Tanita




Dołączyła: 23.01.2014
Posty: 8


napisał/a:

 Ja zwłaszcza zima mam problem z odpowiednia ilości witamin, żelaza i innych w diecie, bo wiadomo aby dużo i rozgrzewająco, no i świeżych owoców mniej, choć teraz to nie problem juz w dobie supermarketów. jednak zawsze się dodatkowo wspomagam tranem abo Biovitalem (z żelazem  i głogiem teraz mam) przy infekcji dodatkowo więcej wit. C. 

 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Moim zdaniem najlepiej korzystać z naturalnych rozwiązań. Dobrym sposobem jest jeść owoce po każdym większym posiłku, a do obiadu różnego rodzaju sałatki. Należy także unikać nadmiernego spożywania kawy bo wypłukuje cenne minerały a głównie magnez.
hardcorowo

Daria




Dołączyła: 19.04.2017
Posty: 4


Też uważam, że najlepsze są naturalne witaminy - warzywa i owoce. Inwestycja w wyciskarkę wolnoobrotową wychodzi na zdrowie. ja do obiadu robię sobie zdrowe soczki, czasem też po treningu taki sok, bo jest niskokaloryczny i pożywny. 

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ciekawym pomysłem będą jeszcze różne szejki owocowe, ale to głównie pomysł na lato. Banan/Truskawka/Jogurt naturalny - taki prosty szejk, a zdrowy i bardzo dobry -D
hardcorowo

patafilarus




Dołączył: 23.10.2017
Posty: 3

Najlepszy preparat wielowitaminowy to ten w naturalnej postaci. Sam piję soki z warzyw i owoców jako uzupełnienie diety. Dzięki takim sokom mam b. dobre zdrowie, energię i młody wygląd. Soki wyciskam sam w wyciskarce wolnoobrotowej, wtedy zachowuję max witamin i enzymów. Soków ze sklepu i suplementów witamin z apteki nie polecam.


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Tzn zależy, niektóre suplementy są bardzo przydatne, ale trzeba wiedzieć czego nam brakuje i na podstawie tego uzupełniać niedobory.
hardcorowo

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48


Wszystko zależy do tego czy faktycznie są to sprawdzone suplementy czy jednak zupełnie anonimowe, tutaj również polecam przede wszystkim bazować na tych naturalnych produktach w diecie bogatych w suplementy.
Imbryczek.net.pl

  | 1 | 2 | 3 | 4 |