Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

Niedobór Magnezu

Retron




Dołączył: 16.05.2016
Posty: 3


najlepiej zaopatrzyć się w wody lecznicze z jakieś lecznicy które zawierają dużo minerałów ;p

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Robicie jakieś testy na niedobory magnezu czy po prostu tak strzelacie, że macie niedobory?
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Zdecydowana większość ludzi w dorosłym wieku (po 40 roku życia) cierpi na niedobór magnezu. Określenie aktualnego poziomu magnezu nie jest zadaniem łatwym. Wiąże się to z faktem, że magnez jest kationem wewnątrzkomórkowym i zaledwie 1% jego zasobów ustrojowych znajduje się w surowicy lub osoczu krwi - materiale najczęściej wykorzystywanym do badań laboratoryjnych (krew zawiera przeciętnie 100 mg magnezu, natomiast w całym organizmie jest go ok. 30 g). Badanie z krwi  bardzo rzadko wskaże na niedobór magnezu w organizmie i tkankach, bo działają tam pewne mechanizmy uniemożliwiające spadek poniżej pewnego poziomu, dopiero poważne niedobory pokazują w badaniu krwi poziom poniżej normy.  Przez wiele miesięcy organizm może utrzymać stały poziom magnezu we krwi nawet przy niedostatecznej jego spożyciu w diecie .


Wiarygodnymi metodami, które mogą wskazać stan gospodarki magnezowej:
- analiza pierwiastkowa włosów
- poziom magnezu w erytrocytach lub krwinkach białych
-  ilość wydalanego magnezu w moczu dobowym

 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


No właśnie, jeżeli ktoś nie ma stwierdzonego niedoboru to po co to leczyć? Podstawowy błąd niedouczonego społeczeństwa, które faszeruje się tym czego ma pod dostatkiem. Później wielkie zdziwienie skąd nowotwory i inne przypadłości.Skutki przedawkowania to zaparcia, zatrzymanie moczu, zawroty głowy, bóle brzucha i skurcze, biegunka, nudności, zaczerwienienie skóry, osłabienie organizmu, ból w klatce piersiowej, niedociśnienie, kłopoty z oddychaniem, arytmia serca, zatrzymanie krążenia, śpiączka, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.
hardcorowo

Nina




Skąd: Rzeszów
Dołączyła: 19.05.2009
Posty: 23

Przepisy: 54



A jaki procent ludzi poddaje się wiarygodną metodą oznaczania poziomu magnezu jak pisze @NutriAdvicerka ? Może 1% społeczeństwa. Ja również miałam niedobór, który stwierdziłam po sygnalizacji organizmu - typu nocne skurcze łydek, drganie powieki - trwało to kilka miesięcy. Zrobiłam sobie normalne oznaczanie poziomu magnezu we krwi - wynik idealny! Więc jak wierzyć takim wynikom? Nutri ma rację po pierwsze, że duży procent ludzi (już po trzydziesce) ma niedobory i po drugie  - tylko bardzo duży niedobór będzie miał odzwierciedlenie w wynikach krwi. Co więc zrobiłam - dieta magnezowa + suplementacja płynnym (przede wszystkim moczenie stóp)  farmaceutycznym chlorkiem magnezu z Allegro i po dwóch tygodniach zaczęło się poprawiać , teraz po 5 miesiącach jest OK, ale codziennie pamiętam o porannej dawce chlorku w płynie.

 

@Bodykox masz rację, że społeczeństwo pod wpływem reklamy faszeruje się czym wlezie (zwłaszcza kompleksami typu wszystkie witaminy i minerały co kłóci się z ich przyswajalnością). ale należy wiedzieć co brać i kiedy - a od tego jest choćby to forum i portal, gdzie można zdobyć wiedzę. Magnez niestety należy do bardzo trudnych minerałów w suplementacji i potrzeba naprawdę dużo czasu na poprawę samopoczucia. Generalnie minerały nie powinny nikomu zrobić krzywdy, co innego z witaminami.


HealthlyPlan




Dołączyła: 19.07.2016
Posty: 2

Jest tutaj taki wątek Kawa- tak czy nie? I wspominałam tam o blogu physio profit, tam są takie różne porady odnośnie uzupełniania brakujących minerałów. Jest nawet przepis na taki napój uzupełniający magnez! I to nic trudnego, bo tylko miód, cytryna, jakaś tam miętka i trochę soli himalajskiej- wsio do wody i gotowe ;) Ja polecam jeszcze ciemną czekoladę, ale nie jakąś tam podróbkę, jakieś nasionka (pestki dyni jak lubicie), rybka raz na jakiś czas i awokado 
Miłego dnia! :)

gastroprodukt




Dołączył: 10.08.2016
Posty: 1

Kawa ale też inne napoje np. gazowane o bardzo wyrazistych smakach(z powodu barwników oraz konserwantów) wypłukują magnez. I pojawiają się podobne objawy tak jak napisałeś. Poza tym, że trzeba się dobrze wysypiać, ważna jest też odpowiednia dieta, ponieważ magnez w tabletkach jest niewchłanialny dla organizmu i raczej mało kiedy pomaga. Zacznij jeść więcej owoców, nieprzetworzonego mięsa i powinno wrócić wszystko do normy. Co ciekawe picie wody w nadmiarze też powoduje stopniowe wypłukiwanie magnezu.

 

Pozdrawiam gorąco :)


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Myślę, że jeśli trafi się na dobrej jakości magnez w tabletkach, to śmiało można liczyć na dobre rezultaty. A szklanka kakao każdego dnia też z pewnością nie zaszkodzi. ;)
hardcorowo

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Ja piję bardzo dużo kawy. Być może jestem już od niej uzależniona. Trudno, nie zmienię tego ;) Ale zdaję sobie sprawę, że mogę mieć kłopoty z niedoborami magnezu. Do niedawna stosowałam, taki zwykły apteczny, albo nawet kupowane w markecie musujące tabletki magnezowe. Jednak niedawno odkryłam chlorek magnezu sześciowodny. Nie trzeba go zażywać drogą doustną. Wystarczy, że trochę dodamy do codziennej kąpieli. Bardzo podoba mi się ten sposób, bo nie obciąża żołądka. Mam nadzieję, że będzie faktycznie działać :) 
Anka

Marcelinkaa92




Skąd: warszawa
Dołączyła: 10.12.2016
Posty: 14


A nie prościej zamiast być przekonanym po prostu iść i zrobić badanie? Prywatnie w laboratorium to koszt 30 zł za sam magnez
Sklep gsm części i akcesoria gsm - podsłuchy, mini kamerki

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |