Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  

powrót

Jakość wody pitnej

Giorgia




Skąd: Ostrołęka
Dołączyła: 01.12.2015
Posty: 2




Gordian napisał/a:
Jasne uważam, że jakoś wody pitnej daje wiele do życzenia i niestety nie mamy na to zbyt dużego wpływu. Woda jest tak droga , a i tak nie zdatna do normalnego picia. Generalnie lepiej kupić wodę w sklepie i przegotować wtedy jest zdrowsza.

Podpisuje się pod tym co napisałeś obiema rękami. Największe polskie miasta chwalą się jakością wody i promują picie tzw. kranówki. Ja osobiście jakoś mam wstręt aby wypić wodę prosto z kranu. Możecie powiedzieć, że przesadzam ale jakoś nie mam przekonania do picia takiej wody.

Po pierwsze jest mocno chlorowana a po drugie woda z wodociągów jest strasznie twarda, wystarczy zbadać ją na własna rękę by się przekonać.

Zapraszam na moją stronę poświęconą tematyce uzdatniania wody http://www.uzdatnianie.pro

sommer




Dołączył: 03.12.2015
Posty: 1


W tej wodzie ze sklepu też jest syf. Równie dobrze można przegotować kranówkę i będzie tak samo.



Agnes_ka




Skąd: Krk
Dołączył: 16.12.2015
Posty: 3


Kiedyś spotkałam się z zestawieniem na temat zawartości minerałów w tych poszczególnych wodach "kupnych" i z tego co pamiętam to większość z nich składem nie odbiegała od kranówek.
Żyjmy zdrowo:)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



ja od pewnego czasu nie wypije wody, która nie jest filtrowana :)
hardcorowo

kalinnkkaa




Dołączył: 03.11.2015
Posty: 11


Wszystko jest teraz "ulepszane" przez producentów, dlatego watro inwestować i to co można robić samemu . A robiąc wode w jonizatorze można poczuć ile świństwa znajduje się w niej.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Dużo się mówi o tym, że można pić wodę z kranu, ale ja bym się wstrzymywał. Przegotowanie wody i jej filtracja nie trwa długo, a mamy pewność, że wszystko jest okej. 
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Czasami coś może pojawić się w wodzie (np. bakterie coli) i pijąc wodę bezpośrednio z kranu można się przytruć. Gotowana woda to pewność, że nie będzie w nich żadnych bakterii. Filtrowanie przyjmuję na dwa razy - nie wiem, czy gra jest warta świeczki.

haraskaDJ




Dołączył: 21.03.2016
Posty: 8

polecam kupić filtry dafi one pdoobno dobrze filtrują, ale chyba najlepiej pić wodę z butelki przynajmniej pewne ze jest czysta

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





haraskaDJ napisał/a:
wodę z butelki przynajmniej pewne ze jest czysta
Ale na pewno nie z butelek plastikowych. Jak już to butelki szklane. Tak nawiasem wody sprzedawane w butelkach to absolutny top skutecznego marketingu. Sprzedawana jest woda, do której każdy ma prawie bezpłatny dostęp, my natomiast  kupujemy produkt, za który musimy płacić cenę kilkaset jak nie kilka tysięcy razy wyższą w przeliczeniu na 1 litr.

Paritys




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 01.09.2016
Posty: 14


Powiem wam że warto sobie sprawdzać jakość wody. Ja tutaj na blogu znalazłem właśnie parametry wody pitnej : blog.chelchowski.pl/2017/01/11/parametry-wody-pitnej/ naprawdę warto o to zadbać żeby woda była czysta i zdrowa.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |