Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

kiełki

Michał




Skąd: Puławy
Dołączył: 28.12.2012
Posty: 4


aresa napisał/a:
ja kiełki sama sieję,wiem wtedy że na pewno są zdrowe,gotowe mieszanki mnie nie przekonują.

 

 Ja mam tak sam.

Jak ćwiczyć żeby schudnąć.=(jak-cwiczyc-zeby-schudnac.interkursy.pl/p/17327/)

300 sekund do szczupłej sylwetki-
trening dla leniwych.(300-sekund-do-szczuplej-sylwetki--trenig-dla-leniwych.interkursy.pl/p/17327/)

Jakub Krężel




Skąd: Szczecin
Dołączył: 13.01.2013
Posty: 5


zastanawiam się po co smażyć kiełki? świeże kiełki są pyszne, soczyste i zdrowe. smażone? na pewno nie są już takie zdrowe...

u mnie w domu też sami "uprawiamy" kiełki ;) mamy własną kiełkownicę


Szynol




Dołączył: 15.02.2013
Posty: 10


Też bardzo lubię te gotowe kiełki na patelnię, dodaję czasem do nich cebulę i pomidora lub paprykę.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


smażonych kiełków jeszcze nie jadłam. Może to być ciekawe doświadczenie :) Do moich ulubionych należą kiełki słonecznika i brokuła - pycha :)

Co do samego smażenia to oliwa ma niską temperaturę dymienia, szybko się przypala i traci wszystkie swoje zdrowotne właściwości. Olej rzepakowy lepiej znosi zmiany temperatur. 


edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Ja uwielbiam kielki na kanapkach:)ot tak zwyczajnie
cofnąć się by wziąć rozbieg

Gerwaz




Dołączył: 27.08.2014
Posty: 1


ja się przymierzam do posiania kiełków. Narazie zrobię to na gazie, jak mi się uda to kupie sobie takie urządzonko do kiełków.


Hiacynta




Dołączył: 08.09.2014
Posty: 5


Ja sieję na gazie. Teraz mam kiełki brokułowe. Przesmaczne i soczyste. Polecam.



Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Ja mam w domu kiełkownicę. Fajna sprawa. A kiełki dodaję prawie do wszystkiego- do omleta, kanapek, twarożków.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Kiełki należą do produktów o wysokiej wartości odżywczej. Są skoncentrowanym źródłem witamin i składników mineralnych. Zmiany w kiełkujących nasionach następują bardzo szybko, dzięki czemu zawartość cennych składników wzrasta nawet kilkakrotnie w ciągu zaledwie paru dni.

 

W zależności od rodzaju, kiełki zawierają między innymi witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - A, D, E oraz witaminę C i wiele witamin z grupy B. Do obecnych w kiełkach minerałów zaliczyć można żelazo, cynk, wapń, fosfor, magnez i wiele innych. Dostarczają one także aminokwasy oraz cenne ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Najlepsze i najbardziej wartościowe pod względem odżywczym są kiełki spożywane na surowo.


cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Kiełki można samodzielnie wyhodować w domu, korzystając ze zwykłej ligniny lub waty obficie nasączonej wodą. Można skorzystać też ze specjalnego naczynia służącego do hodowli kiełków. Używając naczynia należy pamiętać, aby przed każdym zasiewem wyczyścić je starannie (do tego celu można wykorzystać ocet winny) i opłukać zimną wodą. Naczynie do kiełkowania powinno być ustawione na równej powierzchni, a nasiona na poszczególnych szalkach ułożone tylko w jednej (luźnej) warstwie. Ponadto po każdym podlaniu nasion należy wylewać nadmiar wody, który gromadzi się w dolnym zbiorniku naczynia. 

 


Poniżej przedstawiono charakterystykę i zastosowanie wybranych kiełków.Warto pamiętać, że bez względu na wybór metody hodowli, kiełki są "ciepłolubne" (rosną w temperaturze 18 stopni lub wyższej) i wymagają regularnego nawadniania. Czas kiełkowania różnych nasion wynosi 2-7 dni i zależy od ich rodzaju, ilości światła oraz temperatury otoczenia. Bardziej szczegółowe wytyczne na temat uprawy kiełków można znaleźć na opakowaniach produktu.

cofnąć się by wziąć rozbieg

  | 1 | 2 | 3 |