Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Koktajle i soki owocowe

Maryjka




Dołączyła: 15.01.2018
Posty: 1


napisał/a:

 

Ja regularnie pije takie wyciskane soczki i koktajle i dwa razy w roku robię sobie detoks na sokach. Super sprawa :) 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Jak wygląda taki detoks?
hardcorowo

tomekfit




Dołączył: 16.07.2018
Posty: 1

Ja swój blender kielichowy wysokoobrotowy wypełniam truskawkami, bananem i garścią borówek amerykańskich. Jeśli mam ochotę na coś naprawdę odświeżającego, dolewam chłodnego soku pomarańczowego i mam tak cudowny, pożywny i ziiiiiiiiimny icecream.gif" alt="icecream" class="smile"> napój na lato. Dla mnie to zdecydowanie nr 1 :) 

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W zasadzie jeśli o soki chodzi, to według mnie lepiej postawić na te warzywne, ponieważ nie mają zbyt dużo cukru. W przypadku owoców różnie jednak bywa.
hardcorowo

Pustelniczka




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 03.04.2019
Posty: 5



Bodykox napisał/a:

W zasadzie jeśli o soki chodzi, to według mnie lepiej postawić na te warzywne, ponieważ nie mają zbyt dużo cukru. W przypadku owoców różnie jednak bywa.
No właśnie tutaj mam zagwozdkę. Mam ochotę na taki soczek owocowy ale co z tym cukrem? Szukam przepisów w internecie i po wpisaniu frazy "bez cukru" pojawiają się po prostu przepisy na niesłodzone koktajle a przecież nie o to mi chodzi. Szkoda, że tak mało przepisów ma tabelę BTW a jak już się taki znajdzie to trzeba go kupić w formie e-booka :p

Kryska23




Skąd: Kraków
Dołączyła: 13.05.2019
Posty: 1


Najlepiej jest pić naturalne soki. Może poszukaj sobie kogoś kto uprawia rolę i moze dostarczyć Ci owoce i warzywa z naturalnego i wiadomego źródła? Ja mam dużą rodzinę na wsi i od nich biorę naturalne składniki soków. Kupiłam sobie wyciskarkę hurom. Robię świeże soki które mogą postać w lodówce 48 godzin a do obiadu przygotowuję gęstsze bo mam tu możliwość ustawiania gęstości i to naprawdę działa.
Kryska23

madam




Dołączył: 06.05.2020
Posty: 6



Pustelniczka napisał/a:


Bodykox napisał/a:

W zasadzie jeśli o soki chodzi, to według mnie lepiej postawić na te warzywne, ponieważ nie mają zbyt dużo cukru. W przypadku owoców różnie jednak bywa.
No właśnie tutaj mam zagwozdkę. Mam ochotę na taki soczek owocowy ale co z tym cukrem? Szukam przepisów w internecie i po wpisaniu frazy "bez cukru" pojawiają się po prostu przepisy na niesłodzone koktajle a przecież nie o to mi chodzi. Szkoda, że tak mało przepisów ma tabelę BTW a jak już się taki znajdzie to trzeba go kupić w formie e-booka :p
Podsunęłaś mi pomysł na ciekawy artykuł, który pewnie trafi w gusta odbiorców. Tak się składa, że piszę dla jednego z portali o żywieniu, więc zaproponuję, że mogę przygotować artykuł o koktajlach warzywno-owocowych wraz z wartości makroskładników. A że sezon się zbliża i uwielbiam soki to będziesz dla mnie czysta przyjemność. 
:)

Stela




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 19.12.2012
Posty: 14


Hej, też mam przepis na pożywny koktajl. Do miksera wrzucacie 200g jogurtu naturalnego, pokrojonego na kawałki dużego banana,  łyżeczkę cynamonu, 30g odżywki białkowej (do tego przepisu polecam smak waniliowy lub śmietankowy) i miksujecie. Następnie do koktajlu wrzucamy jakieś płatki owsiane, ja lubię te płatki bez cukru.

Czekamy około 3 min, aż płatki lekko namokną od koktajlu, mieszamy i gotowe :) Bardzo polecam zwłaszcza po treningu 


zrzucbrzuch




Dołączył: 08.05.2018
Posty: 10

Co powiecie na koktajl ananasowo - kokosowy ?
https://zrzucbrzuch.com/produkt/jadlospis-7-dni/

finezja




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 14.05.2018
Posty: 16

wiekszosc owocow ma cukier wiec takie koktajle to raczej srednio jesli chcesz sie np odchudzac

  | 1 | 2 | 3 | 4 |