Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

My chcemy masła, a nie margaryny

TylkoZdrowie




Dołączyła: 05.07.2010
Posty: 36

Opakowanie to jedna sprawa,ale warto zwracac uwage an składniki danego produktu oraz sama firmę-to bardzo często am wpływ na jego cenę.
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.

Witta




Dołączyła: 11.11.2010
Posty: 5

Masło jest jednym ze źródeł witaminy D, czego raczej nie można powiedzieć o margarynie. A witamina D wpływa na układ kostny i układ krążenia, czyli bardzo ważne elementy naszego organizmu.

ZdrowyStylZycia




Dołączyła: 24.12.2010
Posty: 7

Artykuł z wyborczej świetny! Podpisuję się obiema rękami.
Karol Sz.; karolszygula.wordpress.com; ZdrowyStylZycia

tygryska




Skąd: Brzeg
Dołączyła: 20.04.2011
Posty: 24

Jak najbardziej jestem za masłem !!! Nie margaryną

Katrin3783




Dołączyła: 04.02.2010
Posty: 12

Prawdziwe masło własnej roboty można kupić w takim małym sklepiku schodzi się tam po schodkach chyba na ul. Koszykowej 20. Ja jeżdżę tam raz w tygodniu po ekologiczne mleko, masło i sery. A co do oliw to na rynku są też oliwy niefiltrowane, które są najzdrowsze.. Do smażenia polecam olej rzepakowy.
Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność ul. Modlińska 310/312 Fort Piontek oraz Koszykowa 20 Warszawa
www.waszsklep.com.pl

beata.i




Skąd: Zielona Góra
Dołączyła: 06.12.2011
Posty: 2

Tutaj odpowiedź innej Pani Doktor:
http://wyborcza.pl/1,76842,7867582,Ani_maslo__ani_margaryna.html

Ja jestem za jej punktem widzenia. Podany artykuł:"my chcemy masła.." jest kontrowersyjny.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Pani Profesor z pierwszego artykułu moim zdaniem zupełnie nie ma racji! Przecież tego, że prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę wzrasta wraz ze spożyciem nasyconych tłuszczów zwierzęcych nikt nie wymyślił, tylko były na ten temat liczne badania. Co więcej badania wykazały także, że spożycie olejów roślinnych (przede wszystkim rzepakowego) sprawia, że to prawdopodobieństwo maleje.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


politia napisał/a:

Co więcej badania wykazały także, że spożycie olejów roślinnych (przede wszystkim rzepakowego) sprawia, że to prawdopodobieństwo maleje.


Zależy kto zlecił te badania ;-)

politia napisał/a:

Przecież tego, że prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę wzrasta wraz ze spożyciem nasyconych tłuszczów zwierzęcych nikt nie wymyślił, tylko były na ten temat liczne badania.


A co powiesz na to, że roślinożerne słonie cierpią na miażdżycę ?

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Celine powiem to, że nie napisałam, że olej jest cudownym lekarstwem, a jedyną przyczyną miażdżycy jest złe masło. Zauważyłam jedynie, że spożycie oleju zmniejsza ryzyko zachorowania. To tak jak z paleniem - palacz ma większe szanse na zachorowanie na raka płuc, niż osoba nie paląca, ale nie znaczy to, że osoby niepalące nigdy nie chorują...

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


mi zawsze mówili że od masła można mieć sklerozę, to prawda?
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

  | 1 | 2 | 3 |