Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

jak pozbyć się stresu

lupusekewe




Dołączyła: 18.09.2017
Posty: 9


ja uważam, że tabletki odchudzające to nie jest dobra droga.. może spróbuj znaleźć sobie jakieś hobby, coś co będzie Ci sprawiać przyjemność. Ustal sobie ilość czasu np. w tygodniu tylko dla siebie, byś mogła po prostu odsapnąć. Wydaje się to prostym rozwiązaniem, ale może też być bardzo skuteczne. :) tak jak ktoś wyżej pisał, aktywność fizyczna też jest świetnym sposobem na stres.

Fiona




Skąd: Legnica
Dołączył: 17.12.2017
Posty: 6

Dla osób z Warszawy, a wiem że Was tu sporo. Kiedys chodziłam do psycholog Hanii Sokolnickiej w kolektywie Psychologgia. Mogę ją śmiało polecic przy problemie ze stresem czy depresją. WIem, że wiele osob bylo z niej zadowolonych, poznałam kilka osób w poczekalni. Ja oceniam na 10/10. Wielu osobom pomogła przy stresie. Wiec możecie sprobowac. W Warszawie ciezko o dobrego psychologa:/


brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Warto jest zastanowić się nad tym co stres u nas powoduje i wyeliminować przyczynę. Sama zauwazyłam,ze denerwują mnie ludzie. Ale obecnie staram się już nimi tak nie przejmować jak kiedyś. Po prostu doszłam do wniosku, że nie będę narażała swojego zdrowia przez głupotę innych ;)

 Nie wiem czy wiecie, ale często stres jest spowodowany niedoborem mikroelementów takich jak magnez. Wystarczy suplementacja abyśmy czuli się lepiej 


rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Rozumiem cię doskonale, mam ten sam problem. Ciężko mi jest je przerobić i nie dać im przejść w inne strefy mojego życia (praca itd.). Nie wiem dokladnie jak to od siebie odgraniczyć lub przepracować. Jedyne co mi na krótki czas pomaga jest nie myślenie o problemach ale nie jest to długotrwale rozwiązanie...


jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91

Kilka porad ode mnie:

znalezienie sobie hobby

chwila dla siebie codziennie wieczorem bez znaczenia ile macie domowych obowiązków

czasami warto jest wybrać się do poradni psychologicznej aby porozmwiać z psychologiem czy z psychoterapeutą. Który dorazi nam co powinniśmy zmienic aby odzyskać spokój wewnętrzny....

 Najlepiej prywanie oczywiśćie bo na nfz trudno jest się dostac.


kapuśniaczek




Skąd: Przemyśl
Dołączyła: 27.04.2018
Posty: 11


Ja gdy przestałąm sobie radzić ze stresem, poszłam do psychologa. Moja pani psycholog przede wszystkim zaleciła mi znalezienie sobie jakiegoś hobby, które dawałoby mi radość i przyjemność, które stanowiłoby odskocznię od codziennych zmartwień i problemów. Myślałam, że to nie zadziała, ale gdy znalazłam sobie pasję, która mnie mocno wciągnęła, zaczęłam naprawdę żyć :) Aby wzmocnić działanie pasji, psycholożka zaleciła mi branie suplementu ZMB6 czyli magnez, cynk i witamina B6, bo podobno magnez i cynk bardzo dobrze radzą sobie z chronicznym stresem

kapuśniaczek




Skąd: Przemyśl
Dołączyła: 27.04.2018
Posty: 11


Niepotrzebnie boisz się wizyty u psychologa. To naprawdę nie jest nic strasznego. Takie spotkanie może Ci tylko i wyłącznie pomóc. Będziesz mogła porozmawiać z kimś doświadczonym, podzielić się problemami i otrzymać fachową pomoc ;)

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23

niestety stresu nie da się pozbyć tak z dnia na dzień. Trzeba ciągle pracować nad pewnością siebie i nauczyć się tego, że nie należy się wszystkim przejmować i wszystkiego brać do siebie. Jak dla mnie najlepszym sposobem na stres jest obejrzenie jakiegoś śmiesznego serialu/filmu lub słuchanie ulubionej muzyki oraz medytacja. Poza tym ćwiczenia fizyczne pomagają zwalczać stres, bo podczas nich uwalniają się do krwi duże ilości endorfin. 
Brydzia :)

WiktoriiiaSw




Skąd: Kraków
Dołączyła: 12.06.2018
Posty: 6


Mi pomagają kąpiele, dodaje sobie olejków eterycznych - takie kąpiele trwają 30 minutowe, trzeba znaleźć choćby odrobine czasu na wyciszenie organizmu :) 
Wiikia

IzabellaPB




Skąd: Wrocław
Dołączył: 30.07.2019
Posty: 10

Joga i medytacja - uwierz mi,pomaga. Czemu boisz się iść do psychologa? Niema w tym nic strasznego.

  | 1 | 2 | 3 | 4 |