Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Soki do picia

martawarta




Skąd: Warszawa
Dołączył: 26.11.2014
Posty: 16

Ja raczej wybieram delikatne owocowe koktajle :) z jakich np. warzyw robisz te soki? jakiś przepisik? :)

wiewiora




Dołączył: 27.10.2014
Posty: 23


martawarta - próbowałaś kiedyś mielić orzechy w tej wyciskarce? z tym też daje sobie rade?

martawarta




Skąd: Warszawa
Dołączył: 26.11.2014
Posty: 16

osobiście nie próbowałam, ale wiem, że można :)

wiewiora




Dołączył: 27.10.2014
Posty: 23


potwierdzam, wczoraj zrobiłam sobie masło orzechowe (od razu załącze przepisik:)

Masło orzechowe
1. Namocz orzechy w wodzie przez 6 do 12 godzin. W przypadku orzechów ziemnych możesz spróbować pominąć ten etap, jeżeli nie są zbyt suche. 
2. Odsącz orzechy z wody i wyciskaj przez wyciskarkę w niewielkich porcjach. 
3. Jeżeli uznasz to za konieczne, możesz dolać odrobinę wody. 
4. Możesz nie uzyskać efektu masła orzechowego za pierwszym razem. W takim przypadku, wyciśnij je przez wyciskarkę ponownie. 
5. Po skończonej pracy, nie zapomnij aby wyczyścić części wyciskarki.

martawarta




Skąd: Warszawa
Dołączył: 26.11.2014
Posty: 16

A co do warzyw, to jak robię sobie sok z marchewki to ciekawa sprawa-nie wyrzucam tych resztek tylko robię z nich ciasto marchewkowe :) bardzo smaczne, wieczorem jak będę w domu to podrzucę przepis

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Świeżo wyciśnięty sok warzywno-owocowy to pyszna bomba witaminowa. Jeśli macie w domu sokowirówkę, nie zawahajcie się jej użyć

Składniki na sok warzywny:
  • kilka marchewek,
  • 2 buraki,
  • pietruszka,
  • kawałek selera,
  • kawałek białej rzodkwi,
  • kilka jabłek ze skórką,
  • łodyżki świeżego szpinaku.

 

Warzywa obieramy, jabłka oczyszczamy z gniazd nasiennych i w sokowirówce wyciskamy sok. Pijemy od razu ? im świeższy, tym zdrowszy.
cofnąć się by wziąć rozbieg

trefl




Dołączył: 19.02.2015
Posty: 5


Ja robię też takie sztampowe soki - marchewka + jabłko. Często też robię wyłącznie cytrusowe - są bardzo orzeźwiające - mandarynki + pomarańcze + grejfrut. 
Ciekawe jest też połączenie buraka i jabłek :)


Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Marchewkowy i połączenie z selerem PYCHA :)

leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35

ja też skłaniam się coraz częściej ku warzywnym.. ale nigdy nie łączyłem buraka z jabłkiem, chyba spróbuję..

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja lubię robić soki z wielu owoców np. rabarbar z jabłkiem, dodatkiem mięty i arbuza. Niestety to tylko podczas lata, bo w innych miesiącach trochę ciężko ze składnikami.

 Nie lubię natomiast marchwi więc niestety nie mogę jej używać w swoich koktajlach. Do tego dorzucam jescze białko w proszku, co by było pożywniejsze :)

hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 |