Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


  | 1 | 2 | 3 | 4 |   »

powrót

jak pozbyć się stresu

bastra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, żebys nie ignorowała ani stresu ani jego objawów. Lepiej zapisz się do lekarza psychiatry, najpewniej każe Ci zrobić badania z krwi czy tutaj wszystko jest w porządku, a później w kontrolowany sposób dobierze leki.

Ogólnie na początkku polecam wystrzegać się leków na receptę - można łatwo się od nich uzależnić. Polecam raczej bezpieczne środki, zioła....

Na sttronie jest opisane, jakie środki mogą pomóc na uspokojenie oraz na poprawę snu.

Kasianka




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Gdynia
Dołączyła: 12.08.2022
Posty: 10

Ja się stresuję zawsze jak mam wyjść z domu. Latem nie mogę wyjść w bluzce z krótkim rękawem, bo wtedy, jak wiem, że inni widzą mokre plamy, to stresuję się jeszcze bardziej. Od dziecka mam takie problemy, ale jakoś nie mam odwagi, żeby iść do psychoterapeuty. Mam pracę zdalną, zakupy można zamówić do domu, więc staram się nigdzie nie wychodzić i tak jakoś sobie żyję. Pewnie do końca życia będę sama i nigdy nie znajdę chłopaka, ale nie wydaje mi się, że rozmowa z psychologiem w czymś pomoże.

Marta459




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 14.08.2022
Posty: 1

Ja często się stresowałam różnymi sytuacjami. Nauczyłam się zarządzać emocjami i zmniejszyłam poziom stresu.

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Pływanie jest dobre ;)

Nicola20




Dołączyła: 16.03.2023
Posty: 1

Próbowałaś może jakiegoś wsparcia suplementacją? Ja też zawsze mam natłok myśli i wszystkim się przejmuję i niestety choć próbowałam - medytacja, oddychanie i tym podobne to nie dla mnie.. Nie umiem się na tym skupić i dopiero suplementy mi pomogły na bazie ziół. Ja akurat korzystam od długiego czasu z Meliseptu w kroplach jak i tabletkach (te drugie biorę sobie przed snem) i widzę sporą różnicę. Już nie reaguje tak mocno na stresowe sytuacje i udaje mi się opanowywać te emocje, czuję większy spokój. Może tobie się sprawdzi? Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie pozdrawiam :) 

himanna




Dołączył: 19.05.2023
Posty: 4

Suplementację lepiej traktować jako dodatek, który wspomaga inne metody zwalczania stresu, stosowany okresowo. Nie wyobrażam sobie całe życie być na suplementach.

 Mi bardzo pomogło malowanie! Można naprawdę się zatracić i zapomnieć o codziennym stresie, jak ktoś ma kawałek ogrodu to warto wystawić swój warsztat malarski na świeżym powietrzu, teraz coraz cieplej a dodatkowo słoneczko samo w sobie poprawia nastrój i relaksuje.  


pady




Dołączył: 16.05.2022
Posty: 15

A czy joga pomaga walczyć z depresją? A jeśli tak, to po jakim czasie można zauważyć jakąkolwiek zmianę?

  | 1 | 2 | 3 | 4 |   »