Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Uzależnienia


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  

powrót

Palenie

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Tak jak w powyższych postach,wszystko zależy tylko i wyłącznie do Ciebie,Twojej motywacji i konsekwencji. Oprócz tego są jeszcze elektroniczne papierosy,które pomagają w walce z nałogiem.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

d3eeex




Skąd: Choszczno
Dołączył: 28.11.2010
Posty: 25

Są też plastry itp.
Najciekawsze zupy na obiad. By czuć się lepiej należy dbać od zdrowe odżywianie. Zobacz też jak wygląda dieta w ciąży.

dwadziesciatrzy




Dołączył: 24.12.2010
Posty: 5

Ja tam rzucalem palenie i nie mogłem! dalej palę!
Zdrowie jest najważniejsze!

kasia23




Dołączyła: 17.11.2010
Posty: 7

Chyba już wszystko zostało na ten temat napisane ... Bez odpowiedniego podejścia nie ma co się zabierać za rzucanie palenia bo nic nam z tego nie wyjdzie. Wiem co mówię bo dopiero za 4 czy 5 razy udało mi się skutecznie zerwać z nałogiem. Pomogła mi na pewno silna wola i świadomość, że kończąc z paleniem oszczędzę sporo kasy i przedłużę sobie życie. Wbrew temu co się mówi całkiem skuteczne są wszelkie preparaty z nikotyną. Ja brałam niquitin mini i naprawdę mi pomógł. Tanie to nie jest, ale mi się udało utrafić promocję w aptece za grosze w manufakturze ( kupiłam za niecałe 70 zł ), więc spokojnie kilkanaście złotych zostało mi w kieszeni

dredoholik




Dołączyła: 11.02.2011
Posty: 10

Wsparcie najbliższych to najlepsza metoda. Palenie przy rodzinie która tego nie chce może być powodem wielkiego wstydu który pomoże zwalczyć nałóg

chubby




Skąd: Toruń
Dołączyła: 13.02.2011
Posty: 3

Witam!
Niestety sama wplątałam się w palenie- 4 lata z papierosem w dziobie. Teraz postanowiłam rzucić- przede wszystkim trzymam się z daleka od osób palących, staram się nie oglądać witryn kiosków z paczkami papierosów. A poza tym, to staram się mieć zajęte czymś usta i w efekcie postawiłam na gryzienie wykałaczek. Nie podjada się wtedy, a jednak jest się czymś zajętą.]
Pozdrawiam ciepło.:)

annwu




Dołączyła: 03.02.2011
Posty: 2

Przetrwać pierwsze dwa tygodnie, później będzie już o wiele łatwiej. Przede wszystkim nie polecam robienia głupot w stylu "zapalę na imprezie cienkiego, miętowego, bo przecież to nie papieros". Znajomy po trzech miesiącach niepalenia w taki właśnie sposób wrócił do nałogu. Zaczęło się od jednego papierosa na imprezie, później dwa do alkoholu - w końcu kupił pierwszą paczkę i tym oto sposobem wrócił znów do nałogu. :)

Ja na szczęście jestem już wolna od nałogu - acz i tak muszę się pilnować. :)

Próbowaliście e-papierosa w procesie rzucania palenia? Pomaga? :)

pozdrawiam!

Noemi28




Skąd: Kuj-Pom
Dołączyła: 01.04.2011
Posty: 3

Witam
No cóż też się z tym borykam,i nic..przeważnie rzucam od jutra które następuję a ja znowu mówię od jutra..eh :zly:
Noemi

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

wstyd się przyznać, ale też palę. przede wszystkim dlatego, że boję się, że przytyję. czytałam ostatnio gdzieś, że naukowcy dowiedli, że większe szanse na rzucenie palenia mają ci, którzy robią to spontanicznie: z dnia na dzień. u tych, którzy planują i przygotowują się na rzucenie nałogu, nie ma już tak dobrze. częściej wracają do nałogu. jeśli dobrze pamiętam, to nawet dwa razy częściej.

dietetyk mi powiedział, że palenie przyśpiesza metabolizm, dlatego po rzuceniu - nawet jeśli jemy tyle samo - tyjemy. i to mnie przeraża.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


kaska85 napisał/a:

palenie przyśpiesza metabolizm


Zgadza się, ale z dwojga złego lepiej mieć kilka kg więcej niz zatruwać codziennie organizm i pozbawiać go dodatkowo witaminy C

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |