Dzisiaj jest: Piątek, 26.04.2024 Imieniny: Marii i Marcelego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika mariusz225
mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24

Moim zdaniem pieczone frytki z niewielką ilością oleju i przyprawami są dużo lepsze od tych tradycyjnych ociekających tłuszczem
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ja zwykle zaczynam dzień od omleta z dwóch jaj z mąką kokosową i masłem orzechowym albo kanapek z chlebem pełnoziarnistym i dobrym mięskiem ;)
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


spróbuję za twoją namową :D

lucjan21 napisał/a:

Próbowałem i bardzo dobre masło orzechowe sprzedawane jest pod marką Ekogram, niestety tylko w wersji bio, mają 100% orzechów bez żadnych dodatków.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Erytrol jest fajny, bo nie ma kalorii, nie uzależnia a jednak dodaje słodkiego smaku. Jednak nie pomoże na chęć zjedzenia czegoś słodkiego z tego samego powodu. I oczywiście cena jest dość odstraszająca. 
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Zgadzam się, cukier trzcinowy jest przereklamowany, mało ma w sobie dobrego. Lepiej używać jakichś innych słodzideł typu ksylitol, stewia albo w ogóle zrezygnować z cukru.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ogólnie banany są polecane dla osób aktywnych, bo są typowo węglowodanowym produktem, ale na pewno nikomu od czasu do czasu nie zaszkodzi.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Myślę, że warto ją suplementować, bo w organizmie jest bardzo ważna, a w dzisiejszych czasach ludzie bardzo dużo czasu spędzają nie na świeżym powietrzu wśród promieni słonecznych a w zamkniętych pomieszczeniach. Z takim trybem życia bardzo ciężko jest organizmowi ją pozyskać.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


W zdecydowanej większosci to są po prostu "napoje", a wiadomo czym napój jest - woda, cukier i mała ilość czegoś lepszego. Do tego dochodzi wysoka cena. Lepiej poszukać czegoś naturalnego albo spróbować samemu zrobić taki napój z aloesu
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ja po dłuższym piciu kawy (kilka miesięcy codziennie po jednej kawie rano) zauważyłem że mam problemy z zasypianiem, miałem wielkie worki pod oczami i wyglądałem jak zombie. Po odstawieniu i zamianie jej na herbaty (nie czarne) te problemy ustąpiły. Więc z kawą trzeba uważać...
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Widzę, że wszędzie ludzie zachwalają tylko swoje suplementy. I komu wierzyć? Po prostu trzeba dokładnie czytać składy i kupować to, co jest w 100% naturalne, bo takie na pewno nie zaszkodzi. Trzeba pamiętać, że to w czym zamykana jest aktywna substancja też ma duże znaczenie, bo często jest to czysta chemicznie kapsułka Ciężko znaleźć takie w pełni naturalne  produkty, ale naprawdę gra jest warta świeczki.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Tak, superfoods są super! Napradę warto się nimi zainteresować ;)
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Z dwojga złych wyborów (bo zawierają masę cukru) wybrałabym wodę smakową. Ale naprawdę zalecam żeby zrobić samemu wodę z cytryną i miętą albo herbatę mrożoną przyrządzoną w domowym zaciszu. Walory smakowe i zdrowotne będą nie do pobicia! :)
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Mi też nie podchodziło to 100% i używałem 90%, ale pewnego razu kupiłem takie masło Go On (nie wiem czy to firma czy nazwa), w takim dużym białym opakowaniu i jest przepyszne, chociaż nie od pierwszego spróbowania. To było pierwsze takie masło i już nie wrócę do innych. Te 90 % już mi nie smakuje...
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Przez bardzo długi czas używałem masła 90% które kupowałem w auchanie. Bardzo mi smakowało z dodanym cukrem i solą. Ale ostatnio kupiłem masło 100% 500g z firmy która ma w nazwie Go (przepraszam ale nie pamiętam całej) i jest przepyszne. Myślę że już pozostanę przy masłach 100%
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Możesz wcześniejszego dnia wieczorem przygotować owsiankę na zimno. Wystarczy zalać 5 łyżek płatków owsianych wodą lub dowolnym mlekiem (albo mieszanką). Ja dorzucam do tego jeszcze np. pokrojone daktyle, rodzynki, jakieś orzechy, wstawiam to do lodówki i na noc i rano sprawdza się super. 
Jako jeszcze jeden posiłek który się robi w nocy można też przygotować nasiona chia, z których robi się taki pudding z kulkami. Te nasiona chia przyjmują taki smak jaki do nich dodasz, mogą być owoce, kakao, miód itd. 
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Wygląda fajnie, ale chyba mąkę kukurydzianą bym zastąpił jakąś inną, bo za nią nie przepadam.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Muszę spróbować, bo przepis wyglądy na prosty i sycący. Dodatkowo uwielbiam pomidory.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ja bym tego świństwa nie jadł i w szczególności bym nie dawał tego dzieciom żeby jadły "na zdrowie". W nutelli jest cała masa świństwa takiego jak utwardzony olej palmowy, cała masa cukru i innej chemii. Więcej z tego szkody niż pożytku.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24

Zawsze byłem przekonany, że diety 1200 kcal i niżej nie mają żadnego sensu bo nie dostarczamy dla organizmu wystarczającej ilości kalorii żeby mógł normalnie funkcjonować, ale po przeczytaniu tej historii, wiedząc że jest Wam dobrze, chudniecie i czujecie się dobrze ze sobą i nie głodujecie to gratulacje i powodzenia w dążeniu do wymarzonej sylwetki :D
Aczkolwiek uważam, że chociaż dla dorosłego faceta 1200 kcal dziennie to jednak trochę za mało ;)
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Z tego co mi wiadomo, ksylitol jest w 100% pozyskiwany z brzozy, więc jest w pełni naturalny. Ma 40% mniej kalorii niż biały cukier i ma działania prozdrowotne. Trzeba też pamiętać, że nie można z nim przesadzać, bo może przeczyszczać. Na początek najlepiej zacząć od pół łyżeczki dziennie i stopniowo zwiększać ilość. Maksymalna dawka to 8 łyżeczek dziennie. OSobiście stosuję codziennie i polecam :)
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Dieta tłuzczowo-białkowa jest świetna, głównie dla sportowców, może dawać świetne rezultaty i na długo sycić, ale wszystko zależy od predyspozycji osoby. Jednej osobie taka dieta będzie bardzo odpowiadać, a druga będzie cały czas głodna, więc trzeba na sobie przetestować.
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Nie mogę się przemóc do naturalnej kawy mielonej. Czy picie rozpuszczalnej jest aż tak szkodliwe? (dodam, że piję 3 kubki dziennie). Co jest aż tak szkodliwego w kawie rozpuszczalnej ? A może są jakiej naturalne kawy rozpuszczalne?

PS. Nie wiem czy nie plotę głupot, ale kto wie.. może jakieś zdrowe rozpuszczalne też się znajdą w tych czasach. 

» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Gratulacje ! -) Zazdroszczę, bo sam marzę o schudnięciu 15-20 kilo. Czy korzystałeś z pomocy dietetyka? Czy sam układałeś diety?
» przejdź do wątku

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24

Cześć wszystkim !

Szukam sprawdzonego dietetyka w Krakowie, takiego który pomoże, konkretnie zajmie się rozpisaniem diety, w razie czego skieruje na badania, a wydane na niego pieniądze nie pójdą w błoto. Chciałbym schudnąć około 15 kg. Może macie kogoś sprawdzonego? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdroo -)-)-) 

» przejdź do wątku